zde se nacházíte:
Úvod > Ventilace a klima > Stropní ventilátory > Průmyslové aplikace

Průmyslové aplikace

Popis produktu

Hlavní výhodou stropních ventilátorů je nízká spotřeba energie s vysokým účinkem pohybu vzduchu. Kompaktní tvar a provedení designu lopatek je jedinečnou výhodou nabízených ventilátorů. Ventilátory jsou dodávány v průměrech od 3 m do 7 m. Systém je možno využít ve výrobních halách, dílnách či kancelářích s vysokými stropy za účelem destratifikace vzduchu a tak uspořit náklady na vytápění v chladných měsících. V letních měsících naopak systém vytváří příjemné prostředí pro pracovníky.

  • Popis
  • Galerie
  • Video

POPIS:

Systém velkoprůměrových stropních ventilátorů umožňuje destratifikaci (rozvrstvení) vzduch v objektech, eliminuje různé teplotní zóny v zimním a letním období. V uzavřených budovách je přirozené rozvrstvení vzduchu, kdy každý metr výšky zvyšuje teplotu o cca jeden stupeň. 

Letní období

Ventilátory tlačí teplý vzduch od shora dolů, kde dochází k promíchávání teplého vzduchu se studeným. Tento systém může dosáhnout úspory na energii 17 - 27%. 

Zimní období

Ventilátory udržují vzduch neustále v pohybu a zabraňují tak ohřívání podhledů střech. Zajistíme-li destrafikaci vzduchu nedochází dále k možnosti ohřívání konstrukce od teplého vzduchu a objekt zůstává chladnější. Vzduch omývá podlahu, nejčastěji betonovou plochu a vrací se zpět nahoru již ochlazený. Proud vzduchu dále přispívá k lepším podmínkám při práci zaměstnanců (tzv. evaporační ochlazování).

Kontrola vlhkosti

Pohyb vzduch eliminuje možnost vytváření kondenzace na plášti budov či hal.

 

TECHNICKÁ DATA MODELU ZEFIRO:

Ventilátory řady ZEFIRO jsou navrženy s novou technologií s automatickým a nezávislým řízením otáček bez nutnosti dodatečných převodů. Systém je řešen motorem s permanentním magnetem. V nabídce je šest modelových řad v závislosti na průměru ventilátoru.

název / velikost

připojenípříkon (kW)otáčky (min-1)hmotnost (kg)efektivní průměr (m)doporučená výška (m)
ZEFIRO 3 m400 V0,314056103,8
ZEFIRO 4 m400 V0,411062124,0
ZEFIRO 4,7 m400 V0,510568145,0
ZEFIRO 5 m400 V0,810570155,0
ZEFIRO 6 m400 V1,08580205,5
ZEFIRO 7 m400 V1,27586256,0

V nabídce je i modelová řada ventilátorů VERSO s klasickou konstrukcí s motorem a převodovkou. Průměry této řady jsou stejné jako u zařízení ZEFIRO. 

Galerie

Máte zájem o tento produkt?

Napište nám, rádi Vám poradíme.

Odesláním e-mailu vyjadřujete souhlas se zařazením do interní databáze společnosti BEST-COVER s.r.o.

* toto pole je povinné

Hlavní činnost

Poradenství

Sledujeme moderní trendy a vývoj technologií, výsledky výzkumných projektů, vývoj legislativy a připravované dotační programy.

Návrhy a studie

Zpracováváme návrhy řešení respektující platné normy i doporučení odborníků, předložíme ekonomickou efektivnost navržených technologických prvků.

Projektování

Připravíme technologický projekt, projekt pro stavební povolení, popř. zpracujeme žádost o dotace.

Obchod

Zpracujeme cenovou kalkulaci dle projektové dokumentace, zvolíme nejvhodnější technologické prvky respektující požadavek kvality a nízké ceny.

Realizace

Zajišťujeme kompletní dodávky.

Servis

Na všechny dodávané technologie a zařízení poskytujeme kvalitní a včasný záruční i pozáruční servis.