zde se nacházíte:
Úvod > Koňský sport > Trenažér pro koně - kolotoč

Trenažér pro koně - kolotoč

Popis produktu

Trenažér pro koně (kolotoč) udržuje kondici a zdravotní stav koní díky možnosti několikahodinovému dennímu pohybu bez nutnosti zásahu chovatele. Kolotoč je určen pro 6 koní. 

  • Popis
  • Galerie
  • Video

Kruhový trenažér pro koně (kolotoč) - Model K6

Účel využití:

Pro optimální zdravotní stav a dobrou kondici potřebuje každý kůň pohyb několik hodin denně. Toto zařízení je řešením pro udržení zvířat v dobré kondici.

Základní údaje:

průměr kolotoče16,5 m
maximální výška3,60 m
maximální počet koní6 ks
příkon750 w

Funkce:

Do kruhového trenažéru pro koně je možno umístit až šest zvířat. Koně jsou v kolotoči odděleny rameny pohybovacího zařízení, které se otáčí a koně se pak ve směru otáčení pohybují v závislosti na zvolené rychlosti. Rychlost otáčení a tím i rychlost pohybu zvířat lze plynule regulovat pomocí řídící jednotky. Řídící jednotku je možno naprogramovat na dané časové intervaly pro různé rychlosti včetně změny otáčení pohybovacího zařízení. Rychlost otáčení je řízeno pomocí frekvenčního měniče, který je součástí systému ovládání.

Popis :

Zařízení se skládá ze středového sloupu na kterém je umístěna pohonná jednotka. Pohonná jednotka se skládá z elektromotoru a převodové skříně s třecím převodem pro pohon ramen. Ramena pohybovacího zařízení jsou spojena s centrálním sloupem kolem něhož se otáčejí, celkový počet ramen je šest. Na každém rameni je umístěna přiháněcí zábrana, která se pohybuje v mezikruží, které je tvořeno opláštěním. Opláštění trenažéru tvoří hrazení na vnitřním a vnějším kruhu, které je zhotoveno z ocelových sloupků a dřevěné výplně a tvoří tak dráhu pro koně. Jedna sekce opláštění je dělena manipulační brankou pro přístup koní a obsluhy. Dráha pro koně je zastřešena malou pultovou stříškou tak, aby mohlo být zařízení využíváno i v případě nepříznivého počasí.

Galerie

Máte zájem o tento produkt?

Napište nám, rádi Vám poradíme.

Odesláním e-mailu vyjadřujete souhlas se zařazením do interní databáze společnosti BEST-COVER s.r.o.

* toto pole je povinné